سرعت بخشیدن به انتشار مقاله

سرعت بخشیدن به انتشار مقاله

سرعت بخشیدن به انتشار مقاله

سرعت بخشیدن به انتشار مقاله :

پژوهش معمولا پروسه‌ای آهسته است که نیازمند طراحی، بهینه‌سازی و تکثیر با دقت آزمایش‌ها است. زمانی که شما به اندازه کافی داده برای نگارش دست‌نوشته به دست آورده‌اید، شما احتمالا می‌خواهید هرچه زودتر کارتان را منتشر کنید. انتاشر سریع می‌تواند در توزیع سریع نتایج کمک کند، احتمال رسانه‌ای شدن را کم کند، و به شما امکان کار کردن زودتر بر روی مطالعه جدیدی را بدهد. چه شما در حال انجام آزمایش‌هایی هستید یا در حال نگارش هستید، این توصیه‌ها ممکن است به شما در سرعت بخشیدن به انتشار مقاله‌تان کمک کند:

1. نتایج‌‌تان را در نظر داشته باشید

طراحی آزمایش‌های کلیدی با در نظر گرفتن انتشار، از جمله کنترل‌ها و طراحی‌های مناسب، زمانی تلف شده بر روی تکرار کارها برای رسیدن به داده‌هایی کامل‌تر و قابل ارائه را کاهش می‌دهد. به علاوه، نگارش اولیه زودهنگام نمودارها را در نظر بگیرید، مخصوصا چون این پروسه می‌تواند در هفته‌ها و ماه‌ها بعد از جمع‌آوری داده‌ها زمان‌برتر و سخت‌تر شود.

2. نگارش را زود شروع کنید

حتی اگر شما مجموعه آزمایش‌های آماده‌ای ندارید، می‌توانید نگارش مقاله‌تان را شروع کنید. بخش مقدمه/پیشینه که معمولا بر اساس پژوهش‌های پیشین است، برای نگارش زودهنگام مناسب است. نوشتن بخش محتوا و روش تحقیق در هنگامی که پروتوکل‌ها هنوز در ذهن شما تازه هستند می‌تواند به آماده کردن مقاله سرعت ببخشد.

3. واضح بنویسید

متاسفانه انتشار پژوهشی خوب با کاربردهایی مهم ممکن است به دلیل نگارش ناواضح به هدر برود. مخصوصا، دبیران و بررسی‌کنندگان ممکن است در درک محتوا مشکل داشته باشند و حتی ممکن است نگاهی منفی به مقاله‌ای داشته باشند که بد نگارش شده باشد که احتمال رد شدن را بالا می‌برد. این یک مانع مشخص انتشار برای غیر انگلیسی زبان‌ها است.

مطالب پیشنهادی :
پایان نامه کامیپوتر و رساله کامیپوتر

4.  از نرم‌افزارهای قالب‌بندی (Formatting) منابع استفاده کنید

این نوع نر‌م‌افزارها می‌توانند برای آرشیو کردن منابع مرتبط، کاهش زمان مصرف شده برای جستجو مقاله‌هایی که پیش از این خوانده‌اید قابل استفاده هستند. به علاوه، زمانی که بر روی مقاله کار می‌کنید، برنامه‌های مدیریت منابع به صورت خودکار ارجاعات شما را بر اساس دستورالعمل‌های ژورنال مقصد قالب‌بندی می‌کنند و فهرست منابع شما را وقتی ارجاعی را حذف می‌کنید، به روز می‌کنند. نرم‌افزارهایی مانند Zotero به صورت رایگان در دسترس هستند.

5. زمان ارسال را بشناسید

اگر شما داده‌های زیادی در دست دارید ولی همچنان در حال انجام آزمایش هستید، ببینید آیا پژوهش شما قابلیت انتشار در دو مقاله مجزا را دارد یا خیر. این رویکرد به انتشار سریع‌تر مطالعات اولیه می‌انجامد، حتی پیش از آنکه بعدی‌ها تمام شوند.

6. درخواست بررسی همکار پیش از انتشار کنید

با استفاده از خدماتی مانند Peerage of Science یا Axios که بررسی همکار پیش از ارسال ارائه می‌دهند، می‌توانید سرعت انتشار را بالا ببرید. شما همچنین می‌توانید از همکارانتان درباره درباره مقاله‌تان نظر بگیرید. با داشتن این بازخوردها پیش از ارسال، شما می‌توانید برخی مخالفت‌ها بررسی‌کنندگان را دور بزنید.

7. ژورنال مناسبی انتخاب کنید

برای افزایش احتمال پذیرش مقاله‌تان، سعی کنید ژورنالی انتخاب کنید که اسکوپ آن با تمرکز مقاله شما هماهنگ باشد. مشورت با همکاران، بررسی فهرست منابع، و مطالعه وبسایت ژورنال و جدیدترین محتوای آن می‌تواند برای این کار مفید باشد. شما همچنین می‌توانید ژونال‌ها و ناشرانی که پروسه سریع‌تری میان ارسال و انتشار دارند (مانند الزویر) را انتخاب کنید. ارسال به ژورنال‌های دسترسی آزاد مانند PeerJ و PLOS ONE که بر روی صحت علمی به جای بدیع‌بودن و مهم‌ترین پژوهش تمرکز می‌کنند نیز ممکن است به سرعت بخشیدن به انتشار کمک کند.

مطالب پیشنهادی :
انجام پایان نامه تربیت بدنی و علوم ورزشی کارشناسی ارشد و دکتری

8. با ژورنال تماس بگیرید.

یک درخواست پیش از ارسال شامل یک نامه به ژورنال برای ایجاد علاقه در دست‌نوشته شما می‌شود. این درخوسات می‌تواند به سرعت بخشیدن به تصمیم‌گیری درباره اینکه مقاله شما برای ژورنال مناسب خواهد بود، تا دیگر نیازی به انجام پروسه بررسی‌ها و ارائه نباشد. ژورنال‌های مختلف ممکن است در ملزمات محتوای این درخواست‌ها متفاوت باشند، به طور مثال، Current Biology خواهان ارسال چکیده دست‌نوشته همراه نامه است. توجه داشته باشید که در بعضی موارد، مانند PLOS Medicine یک درخواست پیش از ارسال الزامی است.

9. به دستورالعمل‌ها پایبند باشید

از دستورالعمل‌های ژورنال مقصد در کاور لتر، متن اصلی، منابع، نمودارها، جداول و اطلاعات اضافی با دقت پیروی کنید تا از تعویق‌های غیرضروری در انتشار جلوگیری کنید.

10. کاور لتری مؤثر بنویسید

کاور لتری که به همراه ارسال شما می‌آید موقعیتی برای برجسته کردن ارتباط کار شما با ژورنال است تا بتوانید نتایج خود را نشان دهید. یک کاور لتر مؤثر که به یک ژورنال مناسب ارسال شود می‌تواند دبیران را به سرعت متفاعد کند که دست‌نوشته شما را برای بررسی ارسال کنند.

مطالب پیشنهادی :
انجام پایان نامه مدیریت مالی | انجام پایان نامه مدیریت مالی کارشناسی ارشد و دکتری

11. پیگیر ژورنال باشید

اگر شما دست‌نوشته‌تان را به یک ژورنال ارسال کردید ولی همچنان تصمیم‌شان را دریافت نکرده‌اید، خوب است که با دبیر آن ژورنال درباره وضعیت مقاله‌تان در ارتباط باشید. زمان استاندارد از ارسال تا تصمیم‌گیری می‌تواند بین ژورنال‌ها و حوزه‌ها متفاوت باشد، پس خوب است که با همکارانتان مشورت کنید یا وبسایت ژورنال را مطالعه کنید تا بفهمید که شما بیش از نیاز صبر کرده‌اید یا خیر.

12. پاسخی مؤثر به بررسی‌کنندگان ارسال کنید

پاسخی جامع، واضح و مؤدبانه به نظرات دبیران و بررسی‌کنندگان به شما در کاهش امکان رد شدن یا دور دیگر بازبینی کمک می‌کند که باعث جلو افتادن زمان انتشار می‌شود.

سرعت بخشیدن به انتشار مقاله

تز آنلاین سامانه تخصصی نگارش پایان نامه | نگارش پایان نامه ارشد | نگارش پایان نامه دکترا

تلفن های تماس : 09184885900 و 09354536070

با تشکر پایان نامه من

 

یک نظر بگذارید