استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه :

استخراج مقاله از پایان نامه مستلزم رعایت اصول و استانداردهایی‌ست تا مقاله باکیفیت و قابل‌قبولی حاصل شود. این فرآیند هرگز با رونویسی یا خلاصه‌نویسی صرف از پایان‌نامه به نتیجه نمی‌رسد. قبل از تبدیل پایان‌نامه به مقاله ، باید بدانید که فرم و ساختار مقاله با پایان‌نامه بسیار متفاوت است. پس می‌بایست در ابتدا نکات مهم و قواعد مقاله‌نویسی را فرابگیرید چراکه یک مقاله خوب علاوه بر محتوای ارزشمند باید دارای ساختار درست و مدونی باشد. در اینجا برآنیم تا پس از توضیحاتی در باب اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و رساله دکتری به بیان مهم‌ترین نکات و اصول کلی این فرآیند بپردازیم:

اهمیت استخراج مقاله از پایان‌نامه

امروزه داشتن مقالات با کیفیت و چاپ آنها در مجلات معتبر بین‌المللی از ضروریات یک رزومه قویست. وقتی پس از اتمام پایان‌نامه ، کار نوشتن مقاله از پایان نامه ارشد یا رساله دکتری خود را آغاز می‌کنید، در واقع میزان توانایی، تسلط وعلم‌تان در حیطه رشته تحصیلی خود را نشان می‌دهید. همچنین با پذیرش و چاپ مقاله ISI به دست آمده از پایان‌نامه‌تان در مجلات علمی مطرح جهان می‌توانید ارتباطات خود را درعرصه بین‌المللی گسترش دهید و نتیجه تحقیق و پژوهش‌تان را با دنیا به اشتراک بگذارید و طبیعتا از این که دیگران از دستاوردها و نتایج کار شما استفاده کنند، احساس رضایت و سودمندی نمایید. از اینها گذشته، استخراج مقاله از پایان‌نامه می‌تواند سبب پیشرفت تحصیلی و شغلی شما شود چراکه در بسیاری از دانشگاه‌ها مجوز دفاع از پایان‌نامه در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا منوط به  تبدیل پایان نامه به مقاله است. داشتن مقاله سبب کسب اعتبار و امتیازات مهمی برای پذیرش در مصاحبه دکترا، ارتقا شغلی و حتی گاهی یافتن شغل نیز می‌شود. علاوه بر اینها اگر قصد گرفتن پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور را دارید، بدون تردید وجود مقالات در رزومه شما، تاثیر زیادی در افزایش شانس پذیرش‌تان خواهد داشت.

تفاوت های مقاله و پایان‌نامه

اولین تفاوت اساسی میان پایان‌نامه و مقاله، کوتاه‌تر بودن مقاله نسبت به پایان‌نامه است. پایان‌نامه اصولا نتیجه یک مطالعه فراگیر و پژوهشی عمیق درباره یک موضوع است اما مقاله معمولا به مباحث خاص به‌صورت موجز می‌پردازد. از اینروست که گاهی می‌توان از یک پایان‌نامه چندین مقاله استخراج کرد. اما تبدیل پایان‌نامه به مقاله ، کپی‌کردن و خلاصه‌نویسی صرف از پایان‌نامه نیست و ظرایف و نکات تخصصی بسیاری در این میان دخیل است. برای نوشتن مقاله از پایان‌نامه می‌بایست با شناخت و درک کافی از ساختار و اهداف هر یک با دقت و مهارت حرفه‌ای و تخصصی ، از مطالب پایان‌نامه استفاده کرد. به‌طور کلی پایان‌نامه‌ها از فصل‌هایی تشکیل شده‌اند که به‌طور مفصل ابعاد مختلف موضوع، روش‌ها و یافته‌های تحقیق را شرح می‌دهند. در حالی‌که مقاله شامل بخش‌هایی‌ست که در آنها منتخبی از تحقیق و اطلاعات ضروری در ساختاری مطابق با استانداردهای مجلات علمی معتبر ارائه می‌شود.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

تسلط بر ساختار و اصول کلی نگارش مقاله

از نکات مهمی که در استخراج مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری  باید به آن توجه نمود رعایت چارچوب و ساختار استاندارد مقاله‌نویسی‌ست که در پذیرش و چاپ مقاله ISI در مجلات علمی نیز تاثیرگذار است.

به‌طور کلی هر مقاله علمی‌پژوهشی می‌تواند دارای اجزای زیر باشد:

عنوان: عنوان مقاله را به گونه‌ای انتخاب کنید که جذاب، شفاف، جامع و دقیق باشد و از سوی دیگر مفهوم و موضوع اصلی مقاله را بیان کند. لزومی ندارد که عنوان مقاله مطابق با عنوان پایان‌نامه باشد. شما می‌توانید با توجه به مباحث و موضوعات مطرح‌شده در مقاله‌تان، عنوانی درخور برای آن بیابید.

نام نویسندگان: ترتیب نوشتن نام نویسندگان در مقالات پراهمیت است و معمولا بر اساس میزان مشارکت‌شان اولویت‌بندی و شماره‌گذاری می‌شوند. همچنین در زیر نام نویسندگان، نام موسسه یا دانشگاهی که در آن فعالیت دارند نوشته و نویسنده مسئول نیز مشخص می‌شود.

چکیده: چکیده مقاله پس از پایان نگارش آن، کوتاه‌تر از چکیده پایان‌نامه در حدود 250 تا 300 کلمه نوشته می‌شود. در چکیده مقاله می‌بایست به‌طور موجز با جملات ساده ، کوتاه و دقیق به بیان موضوع، هدف و ضرورت تحقیق، روش‌های مورداستفاده، یافته‌ها و نتیجه‌گیری پرداخت.

کلیدواژه‌ها: انتخاب کلیدواژه‌ها یا کلمات کلیدی درست که در انتهای چکیده جداگانه نوشته می‌شوند، بسیار حائزاهمیت است. کلیدواژه‌ها شامل کلماتی هستند که ارتباط معنایی نزدیکی با محتوا و عنوان مقاله دارند و به بیان سریع موضوع مقاله به مخاطب کمک می‌کنند.

مقدمه: در مقدمه باید به‌طور واضح و روشن مساله و موضوع تحقیق، اهداف و سوالات ، دلایل و ضرورت پژوهش خود را بیان کنید و مختصراً به نتایج و تحقیقات مرتبط با موضوع مقاله‌تان بپردازید. اهمیت مطالعه و تحقیق شما بر اساس بیان کاستی‌های پژوهش‌های پیشین و کاربرد و نتایج آن برای جامعه نیز از جمله مطالبی‌ست که می‌بایست در مقدمه مقاله خود بگنجانید.

پیشینه تحقیق: در این بخش خلاصه‌ای از جدیدترین تحقیقات و پژوهش‌های دیگران، نظریات و تئوری‌های مرتبط با موضوع مقاله‌تان را بیان کنید.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

روش تحقیق: در این قسمت از فرآیند استخراج مقاله از پایان‌نامه سعی کنید به‌طور خلاصه اما شفاف و دقیق، روش‌های اجرای پژوهش و کارهای انجام شده در تحقیق خود را شرح دهید، به‌گونه‌ای که مخاطب بتواند روش پژوهش شما را دقیقا تکرار کند.

بحث و نتیجه‌گیری: در این بخش ابتدا داده‌ها و نتایج حاصله از روند پژوهش خود پیرامون موضوع مقاله را بیان کنید. سپس به آنالیز و تفسیر نتایج ، بحث در مورد آنها ، بیان مجدد هدف از تحقیق و قیاس یافته‌های خود با نتایج پژوهش‌های پیشین بپردازید و نتایج پژوهش خود را بر اساس شواهد ارائه شده در متن مقاله ، کاملا تحلیل و تبیین کنید.

منابع: در انتهای فرآیند تبدیل پایان‌نامه به مقاله، لازم است نام منابعی را که از آنها در نوشتن مقاله خود استفاده کرده‌ایم به ترتیب حروف الفبا بنویسیم. این بخش باید با توجه دقیق به شیوه و قواعد رفرنس‌نویسی مجله‌ای که می‌خواهیم مقاله‌مان را در آن چاپ کنیم نگارش شود.

انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

برای رسیدن به موفقیت و کسب اعتبار در حیطه تحصیلی و شغلی‌تان، تنها نوشتن مقاله کافی نیست بلکه بخش مهم فرآیند تبدیل پایان‌نامه به مقاله، علاوه بر توجه به محتوای آن، پذیرش و چاپ مقاله ISI در یک مجله معتبر بین‌المللی‌ست. با شناسایی لیست مجلات معتبر و آشنایی با حیطه کاری و اهداف آنها می‌توانید ژورنال مناسب برای چاپ مقاله خود را انتخاب کنید. چراکه هر چه محتوای مقاله شما به حوزه تخصصی مجله موردنظر نزدیکتر باشد احتمال پذیرش و چاپ مقاله ISI شما نیز بیشتر می‌شود.

نکته مهم پس از شناسایی مجله موردنظر ، توجه به شیوه‌نامه و دستورالعمل نگارشی آن است. تنظیم مقاله ISI در قالب موردنظر هر مجله تا آنجا اهمیت دارد که رعایت نکردن این اصول می‌تواند حتی با وجود محتوا و کیفیت بالای مقاله شما باعث رد شدن آن از سوی مجله شود.

مشاهده چند نمونه مقاله و مطالعه آنها

پس از اتمام نوشتن مقاله از پایان‌نامه و انتخاب مجله موردنظر برای چاپ آن، می‌توانید قبل از ارسال مقاله، برای آشنایی بیشتر با استانداردهای آن مجله به مطالعه چند نمونه از مقالات چاپ شده‌شان بپردازید. البته بسته به تصمیم خودتان، می‌توانید روند دیگری را در پیش بگیرید و قبل از آغاز نگارش مقاله، ابتدا مجله موردنظرتان را برای چاپ مقاله ISI انتخاب کنید. در آن صورت مطالعه و بررسی مقالات آن مجله، سبب می‌شود با داشتن پیش‌زمینه ، در روند نگارش مقاله مسیر مناسب‌تری را طی کنید.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

چرا باید استخراج مقاله از پایان نامه خود را به تز آنلاین بسپاریم؟

از آنجایی که استخراج مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری و به‌طور کلی نگارش مقالات علمی‌پژوهشی کاری تخصصی و حرفه‌ای‌ست، ممکن است همگان علم و زمان کافی برای انجام آن را نداشته باشند، در نتیجه لازم است به کارشناسان مجرب این امر سپرده شود. برای این منظور ابتدا باید موسسه‌ای قابل‌اعتماد که بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین مقاله را از پایان‌نامه‌تان استخراج کند پیدا کنید. موسسه‌ای متشکل از کارشناسان خبره و مجرب از رشته‌های مختلف دانشگاهی که تجربه و مهارت کافی را در این امر داشته باشند. خوشبختانه در این زمینه موسسه تز آنلاین با دارا بودن کادری مجرب، متخصص و حرفه‌ای همواره در کنار شماست تا مناسب‌ترین و باکیفیت‌ترین مقاله را از پایان‌نامه شما ارایه ‌دهد.

هزینه استخراج مقاله از پایان نامه

 درتعیین هزینه استخراج مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری، توجه به محتوا و مباحث بیان‌شده در پایان‌نامه پراهمیت است که معین می‌کند امکان نگارش چند مقاله از این پایان‌نامه وجود دارد. کارشناسان موسسه تز آنلاین با بهره‌گیری از تخصص، مهارت و تجربه بالای خود، همواره کوشیده‌اند در کوتاه‌ترین زمان، بهترین و با کیفیت‌ترین مقالات را با کمترین قیمت ممکن از پایان‌نامه‌های شما پژوهشگران عزیز استخراج کنند. همچنین آنها مفتخرند در مسیر رسیدن به پذیرش و چاپ مقاله‌تان در مجلات معتبر دنیا به شما یاری رسانند تا بدون دغدغه و با خیالی آسوده، با تقویت رزومه علمی خود، قدم در جاده پیشرفت و موفقیت بگذارید.

تز آنلاین سامانه تخصصی نگارش پایان نامه | نگارش پایان نامه ارشد | نگارش پایان نامه دکترا

تلفن های تماس : 09184885900 و 09354536070

با تشکر پایان نامه من

 

یک نظر بگذارید